تفلون نسوز

تفلون نسوز، یکی از بهترین محصولات ضد اشتعال در بازار

تفلون نسوز در واقع یک فلوئوروپلیمر است که در حال حاضر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این ماده ضد اشتعال امروزه یکی از پرفروش‌ترین ماده‌های ضد اشتعال در بازار است که شما می‌توانید آن را در انواع اشکال مختلف خریداری کنید. در این مطلب ما قصد داریم شما را به شکل کاملا اختصاصی با تفلون نسوز آشنا کرده و سپس انواع ویژگی و کاربرد این محصول را برای شما ارائه دهیم. همراه آتا نسوز تا انتهای این مطلب بمانید.

معرفی اختصاصی تفلون نسوز

فلوروپلیمرها یا همان تفلون نسوز، به ویژه PTFE با وزن مولکولی بالا (HMW)، بازدارندگی شعله را برای پلیمرهای مورد استفاده در کاربردهای مختلف صنعتی فراهم می‌کنند. PTFE هنگامی که در ترکیب پلیمری گنجانده می‌شود، چکیدن پلیمر در هنگام سوختن را کاهش می‌دهد و در نتیجه گسترش شعله را به تاخیر می‌اندازد. INOLUB™ I-SAN حاوی PTFE HMW به شکل فیزیکی خاص است که ترکیب کننده را قادر می‌سازد تا بارگذاری افزودنی را بهینه کند.

پودرهای I-SAN ذرات PTFE پلیمریزه شده با امولسیون HMW هستند که توسط یک پوسته استایرن-اکریلونیتریل (SAN) محصور شده‌اند. پودر I-SAN با جریان آزاد دارای قابلیت پخش عالی در ترکیبات پلیمری مختلف است. کپسوله کردن تفلون نسوز با SAN، فیبریلاسیون زودرس ذرات PTFE را در طول فرآیند اختلاط را به حداقل می‌رساند.

به طور کلی، ورق تفلون نسوز یکی دیگر از فلوروپلیمرهای سخت کوش و مقاوم در برابر شعله‌های آتش است. این محصول توانایی ارائه عایق حرارتی و الکتریکی عالی، ضریب اصطکاک کم (خواص نچسب) و مقاومت شیمیایی بالایی را با خود به همراه دارد که آن را تبدیل به یک پلاستیک بسیار مورد توجه کرده است. علاوه بر این، تفلون نسوز همچنین قابلیت دمای پایین و بالا و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و آب و هوا را ارائه می دهد. زمینه های معمول کاربرد این محصول عبارتند از:

  • صندلی‌های سوپاپ
  • بلبرینگ کشویی
  • حلقه‌های پشتیبان
  • صفحات اسکیدوی

ویژگی های تفلون نسوز در چیست؟

آزمایش‌های متعددی که بر روی تفلون نسوز انجام شده است، نشان می‌دهد که مقاومت بالایی در برابر حرارت، آب، مواد شیمیایی، سایش و ضربات سنگین دارد. این ویژگی‌های تفلون نسوز آن را به یک کاندید مناسب برای استفاده در سیم کشی تبدیل می‌کند.

تفلون بسیار بادوام و مقاوم نیز در تولید مایکروویو، رادیوهای فرکانس بالا، آهنربا و به ویژه در صنعت هوافضا استفاده می‌شود. ایده اصلی ایجاد سیم‌های تفلون نسوز، ویژگی‌های مقاومت در برابر آتش و دوام آن در دمای پایین است. امروزه، تقاضا برای میلگرد تفلون نسوز از زمان پیدایش آن بیش از پیش افزایش یافته است. ورق‌های تفلون هاربر که در بازار پیشرو هستند، فضای صنعتی عظیمی را با محصولات خود ایجاد کرده‌اند.

شما می‌توانید به شکل مستقیم از آتا نسوز، مشخصات تفلون نسوز را مطالعه کرده و سپس با قیمتی عالی نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید. حال که متوجه شدید که تفلون نسوز چیست، در ادامه به سراغ دیگر ویژگی‌ها و اطلاعات مهم در رابطه با این ماده ضد اشتعال کاربرد می‌رویم.

مزایای استفاده از تفلون نسوز در صنایع مختلف

حال که با برخی از مهم‌ترین کاربردهای تفلون نسوز آشنا شدید و دانستید که این ماده اصلا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد، به سراغ مزایای استفاده از تفلون نسوز در انواع صنایع مختلف می‌رویم.

مقاوم در برابر آتش

ویژگی اصلی ورق‌ها و همچنین نوارهای تفلون نسوز، مقاومت در برابر آتش در کنار مقاومت در برابر حرارت بسیار بالا است. گرمای بیش از حد عامل اصلی ذوب شدن بسیاری از محصولات در صنایع مختلف است. بسیاری از اتصالات کوتاه دستگاه‌ها یا اجزای اصلی آن‌ها در صنایع مختلف می‌توانند بر اثر آتش سوزی به کلی از بین بروند. با تلفون نسوز، گرمای بیش از حد و آتش سوزی شانسی برای سوزاندن محصولات ما ندارد. ورق‌ها و همچنین نوارهای تفلون نسوز در برابر دماهای شدید مقاومت می‌کنند و در عین حال بی عیب و نقص کار می‌کنند.

مقاومت بالا در دماهای پایین

تفلون در دمای 240- درجه سانتیگراد مقاومت می‎کند، یعنی حتی در دماهای بسیار پایین، این ورق‌های تفلون نه می‌شکنند و نه تغییراتی را از خود نشان می‌دهند. حتی زمانی که بلافاصله در معرض آتش قرار می‌گیرد، به جای یخ زدایی و شکستن، به آرامی ذوب می‌شوند.

مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت

قطعات و مدارهای الکتریکی مستعد اتصال کوتاه هستند. با این حال، نوارهای تفلون نسوز هم روغن و هم آب را دفع می‌کنند. با توجه به این خاصیت، نوارها و همچنین ورق‌های تفلون نسوز در صنایع هوافضا به همراه صنایع دریایی و هواشناسی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقاومت شیمیایی بالا

صنایع علمی و شیمیایی همواره از عناصر در آزمایشگاه ها با نهایت ایمنی استفاده می‌کنند. از آنجایی که تفلون در برابر مواد شیمیایی مقاوم است، توسط صنعت علمی بسیار توصیه می‌شود. سیم‌ها و نوارهای تفلون نسوز به عنصری تبدیل شده‌اند که می‌توان بدون نگرانی از آنها با مواد شیمیایی بسیار خورنده استفاده کرد. بنابراین، با این سیم‌ها، اکثر آزمایشگاه‌ها دارای وسایل مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند که با تفلون پوشانده شده‌اند.

تفلون نسوز مقرون به صرفه و با دوام بالا در صنعت موبایل و خودرو نیز استفاده می شود. کیسه‌های هوا، سیستم سوخت و حتی سیستم ترمز نیز از تفلون نسوز تعبیه شده‌‌اند اگر علاقه‌مند به استفاده از تفلون‌های نسوز در پروژه‌های خود هستید، می‌توانید به آتا نسوز، توزیع کننده پیشرو انواع تفلون نسوز مراجعه کنید.

بررسی علمی تفلون نسوز

تفلون نسوز که مقاومت بالا در برابر شعله دارد، باعث شده تا فلوروپلیمرها یک عملکرد منحصر به فرد را از خود ارائه دهند که منجر به سودمندی آنها در کارخانه‌های نیمه هادی و صنایع پردازش شیمیایی (CPI) آن‌ها باشد. شاخص اکسیژن محدود (LOI) عاملی است که معمولا برای مقایسه اشتعال پذیری مواد پلیمری استفاده می شود. این شاخص در واقع ASTM D2863 و ISO 4589-1,2 LOI، دو عامل مهم در تفلون نسوز را به اسن صورت تعریف می‌کنند: «شاخص اکسیژن محدود به عنوان حداقل غلظت اکسیژن مورد نیاز در مخلوط هوا فقط برای حمایت از سوزاندن رو به پایین (مانند یک شمع) یک نمونه نواری عمودی تعریف می‌شود. نیاز به غلظت بالای اکسیژن نشان دهنده بازدارندگی بهتر نمونه در شعله است. غلظت اکسیژن به صورت درصد حجمی گزارش می‌شود.

البته که LOI نباید تنها توصیف کننده تفلون نسوز در جوزه مقاومت در برابر شعله یک پلیمر باشد؛ اما این بخش اطلاعات مقاومت در برابر شعله را برای فلوروپلیمرها مانند دمای اشتعال و تمایلات ذغالی فلوروپلیمرها ارائه می‌دهد.

مقادیر LOI برای تفلون نسوز و سه فلوروپلیمر دیگر که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند، تقریبا برابر است. تفلون نسوز تا حد زیادی دارای بالاترین LOI است که برای حفظ شعله به فضایی از اکسیژن تقریبا خالص نیاز دارد. ECTFE، PVDF و ETFE پشت سر تفلون نسوز قرار دارند. LOI ECTFE 50% بالاتر از ETFE است که انتظار می‌رود با این حساب بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. در انتها نیز، دمای خود اشتعال و گرمای احتراق تفلون نسوز نیز در درجات بسیار بالایی قرار دارد و همین موضوع باعث شده است تا به آن یک ماده صد در صد نسوز، گفته شود.

کدام یک قابلیت اشتعال کمترین دارند؟ پی وی سی یا تفلون؟

از آنجایی که در بسیاری از صنایع، پی وی سی در کنار تفلون مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیاری از افراد این سوال برایشان به وجود می‌آید که پی وی سی می‌توانند بیشتر در برابر حرارت مقاوم باشد یا تفلون. در ابتدا باید بگوییم که پی وی سی ذاتا قابل اشتعال است، برای اینکه موادی که از پی وی سی ساخته می‌شوند حمل و نقل مقاوم در برابر آتش را با خود به همراه داشته باشند، باید مواد بازدارنده آتش و سایر مواد افزودنی را به پی وی سی اضافه کرد.

تفلون (DuPont)  PTFE ذاتا در برابر شعله مقاوم است. تحت شعله مستقیم، کاراکترهای تفلون به آرامی تجزیه می‌شوند. مانند پوشش PTFE روی یک ماهیتابه قدیمی، لایه بیرونی زغال می‌شود و در نهایت پوسته پوسته می‌شود. به همین خاطر است که در بین مواد ضد اشتعال، به وفور از تفلون استفاده می‌شود؛ زیرا می‌تواند به خوبی در برابر آتش از خود مقاومت لازم را نشان دهد.

چرا فروش تفلون نسوز تا این اندازه در صنعت خودرو سازی دارای تقاضا است؟

تفلون نسوز تقریبا برای همه چیز قابل استفاده است. بسیاری از مردم نمی‌دانند که حتی می‌تواند برای کاربردهای خودرویی نیز از آن استفاده کنند. همانطور که وسایل نقلیه الکتریکی رایج‌تر می‌شوند، خودروهای امروزی به برق و مدار متکی هستند. بنابراین، با افزایش نیاز به وسایل نقلیه برقی، تقاضا برای تفلون‌های نسوز که از بروز آتش سوزی در آن‌ها جلوگیری می‌کند، بیشتر می‌شود.

جالب است بدانید که برای اطمینان از سیم‌کشی طولانی مدت برای وسیله نقلیه الکتریکی، شرکت‌های خودروسازی در حال حاضر سرمایه‌گذاری هنگفتی برای خرید سیم‌های تفلون نسوز انجام می‌دهند. این وسایل نقلیه دارای سیم‌هایی هستند که باید در برابر اصطکاک، دمای شدید و مواد شیمیایی خشن مقاومت کنند.

بنابراین، فقط باید از سیم‌های PTFE استفاده شود. آنها برای لیست گسترده‌ای از برنامه ها از جمله صندلی های‌گرمکن، کاربردهای باتری، فرمان برقی، ناوبری و سیستم های تهویه مطبوع مورد نیاز هستند. علاوه بر این، کابل‌های مینی تفلون نسوز نیز بسیار رایج شده‌اند. آنها به شرکت‌های خودروسازی کمک می‌کنند تا ظرفیت نوآوری مداوم سیم کشی وسایل نقلیه خود را داشته باشند. سیم کشی الزامات کارایی آنها را برآورده می‌کند.

خرید تفلون نسوز و استفاده آن ها در صنعت نفت و گاز

وقتی صحبت از مهندسی می‌شود، صنعت نفت و گاز یکی از دشوارترین صنعت‌ها برای پیمایش است، به ویژه برای اطمینان از اینکه ابزار ضروری در برابر دماهای شدید، استرس و مواد شیمیایی خشن در امان هستند. کابل‌ها و همچنین ورق‌های تفلون نسوز، سیم کشی نهایی برای بازار نفت و گاز هستند. آنها به دلیل کیفیت استثنایی و مقاومت بالا در برابر آتش، در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در گذشته، بخش نفت و گاز از نیاز به یافتن سیم کشی کافی رنج می‌برد. دقیقا اینجا بود که سیم‌ها و ورق‌های تفلون نسوز در جای خود قرار گرفتند. آنها توانایی بخش را برای ادامه عملیات و حفاری در سخت‌ترین سطوح حل می‌کردند.

علاوه بر عایق بودن، سیم‌ها نه تنها ایمنی، سطح دما و مقاومت الکتریکی مورد نیاز در بخش نفت و گاز را ارائه می‌دهند، بلکه امنیت بسیار مهمی را نیز فراهم می‌کنند؛ زیرا انتشار گاز و زنگ زدگی می‌تواند باعث ایجاد مشکلات مهمی شود. شایان ذکر است که رنگ تفلون نسوز نیز در این صنایع بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد تفلون نسوز در صنایع پزشکی

سیم‌های پوشیده شده از تفلون نسوز هنگام برخورد با ابزارهای پزشکی که به یک پوشش صاف نیاز دارند که به طور مصنوعی یکدست، نازک و صاف باشد و بتواند طیف گسترده‌ای از شرایط را تحمل کند، اطمینان و وسعت بسیار خوبی را نیز ارائه دهد. عدم بریدگی سیم‌ها باعث می‌شود تا تفلون نسوز یکی از بهترین محصولات باشد که کیفیت فوق العاده‌ای ارائه می‌دهد. تفلون نسوز همچنین برای جزئیات دستگاه‌های پزشکی و ایجاد احساس ایده‌آل به هنگام کار با آن‌ها، مناسب است. سیم‌های پوشش‌دار تفلون نسوز برای استفاده برای درج‌ها، ابزارهای درمانی و سایر وسایل پزشکی طراحی شده‌اند.

این واقعیت که سیم‌های تفلون نسوز در برابر الکتریسیته، رطوبت، دما و مواد شیمیایی مقاومت می‌کنند، چیزی است که آن را به یک ماده عالی برای عناصر، دستگاه‌ها و محصولاتی تبدیل می‌کند که به موادی با ماندگاری طولانی نیاز دارند. علاوه بر این، سیم‌ها به دلیل استحکام متمایز در دمای پایین و همچنین مقاومت در برابر آتش شناخته می‌شوند. تقریباً برای هر حوزه پزشکی می‌توانید از آنها استفاده کنید. از انواع تفلون نسوز که در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان به اسپری تفلون نسوز که برای محصولات در مرحله تولید مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاغذ تفلون نسوز که به هنگام استفاده از دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف به چشم می‌خورد.

جمع بندی نهایی

در این مطلب سعی بر این داشتیم تا به هر آنچه که باید در رابطه با تفلون نسوز بدانید، بپردازیم. شما می‌توانید با قیمتی عالی نسبت به خرید این محصول اقدام کنید و صنعت خود را برابر آتش، مقاوم نگهدارید. شما همچنین می‌توانید برای بررسی قیمت تفلون نسوز و خرید آن بدون واسطه، از آتا نسوز کمک بگیرید.

سوالات متداول

تفلون نسوز در چه صنایعی کاربرد دارد؟

تفلون‌های نسوز در بسیاری از صنایع مختلف مانند پزشکی، ماشین سازی، صنایع الکتریکی و غیره کاربرد دارند.

آیا تفلون نسوز در صنایع نفت و گاز نیز مورد استفاده قرار می گیرد؟

این محصول در صنایع نفت و گاز به دلیل مقاومت شیمایی بالایی که دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه نسبت به خرید این محصول بدون واسطه اقدام کنیم؟

می‌توانید از آتا نسوز در این زمینه کمک گرفته و نسبت به خرید این محصول بدون واسطه اقدام کنید.

در صنعت به تفلون نسوز چه نامی می دهند؟

تفلون نسوز در صنعت به نام فلوروپلیمر معرفی می‌شود.

برخی از ویژگی های تفلون نسوز کدام است؟

مقاومت بالا در برابر آتش، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و دمای پایین.